Достапни линкови

Во Авганистан, убиени двајца американци


НАТО денеска соопшти дека во Авганистан загинале двајца американци . Се додава дека тие биле убиени од поставена мина крај патот во јужниот дел на Авганистан. Минатиот месец беше најсмртоносен за американските војници во Авганистан од нивното ангажирање пред осум години. Имено во октомви во таа земја загинаа 59 американци.
XS
SM
MD
LG