Достапни линкови

Иран сеуште не им верува на Западните сили


Иранскиот претседател, Махмуд Ахмадинеџад, изјавил денеска дека Иран сеуште гледа со недоверба кон Западните сили , кога станува збор за одржување на разговорите, но дека тој се надева дека дијалогот меѓу двете страни околу иранската нуклеарна програма ќе продолжат. Ахмадинеџад изјавил дека западните држави мора да го респектираат повеќе иранскиот народ кој чесно соработувал со нив. Неговите коментари доаѓаат откако Европската унија , вчера побара од Иран да го прифати предлогот на ОН за збогатување на ураниумот
XS
SM
MD
LG