Достапни линкови

Од свински грип во Украина починале 48 луѓе


Во Украина до свински грип досега починале 48 луѓе, изјавил претседателот Виктор Јушченко.Од новиот тип на грип, во Украина има повеќе од 150 илјади заболени


XS
SM
MD
LG