Достапни линкови

МААЕ потврдија дека добиле одговор од Иран


Од Меѓународната агенција за атомска енергија потврдија дека добиле одговоро од Иран во врска со нацрт договорот за збогатување на ураниум. Но не соопштуваат повеќе детали. Претходно иранските медиуми пренесоа дека Иран има економски и технички забелешки на договорот.
XS
SM
MD
LG