Достапни линкови

Денеска одговор од Иран за нуклеарната програма


Се очекува денеска Иран да одговори на понудениот договор за нуклеарната програма подржана од ОН. Иранските медиуми објавија дека Иран ќе прифати збогатувањето на ураниумот да се одвива во друга земја, но ќе предложи и измени во предлогот за нуклеарната програма.
XS
SM
MD
LG