Достапни линкови

Променливо облачно време со сончеви периоди


Времето ќе биде променливо облачно со сончеви периоди. Во западните и јужните делови ќе има повремени врнежи од дожд. Утринската температура ќе се движи од 8 до 11 степени, а дневната од 15 до 20 степени.
Во Скопје и околината слично време со утринска температура до 12, а дневна до 18 степени.
XS
SM
MD
LG