Достапни линкови

Убиен министерот за образование во Пакистан


Министерот за образование на пакистанската провинција Балучистан е убиен денеска, соопштуваат тамошните власти. Во него пукале вооружани лица кои се возеле на мотор. Министерот починал на патот кон болницата, соопшуваат претставници на брзата помош.
XS
SM
MD
LG