Достапни линкови

САД со финансиска подршка за муслиманскиот свет


Американската администрација објави нов фонд од милиони долари за подршка на технолошкиот развој во муслиманските земји. Претседателот Барак Обама вети дека ќе креира ваков фонд за време на говорот во Каиро на 4-ти јуни. Белата Куќа вчера соопшти дека очекува во фондот да се соберат меѓу 25 и 150 милиони долари со кои ќе се финансира отворање работни места во образованието, телекомуникациите, медиумите и бизнисот во муслиманскиот свет.
XS
SM
MD
LG