Достапни линкови

Етиопија бара помош во храна за 6, 2 милиони луѓе


Владата во Етиопија побарала денеска од меѓународната зедница помош во храна за 6, 2 милиони луѓе. Во тој регион погоден од суша, 4, 6 милиони луѓе се борат со глад и неухранетост, а нивниот број може да се зголеми, покажале податоците на Светската програма за храна
XS
SM
MD
LG