Достапни линкови

6 полицајци убиени во Алжир


Во Алжир денеска се убиени 6 полицајци, еден е ранет а еден се води како изчезнат, во напад од вооружани исламисти, соопштила полицијата. Полицајците биле убиени додека се враќале во својата база.

XS
SM
MD
LG