Достапни линкови

Убиени двајца пакистански војници во Исламабад


Двајца пакистански војници биле убиени во напад врз нивното возило во главниот град Исламабад. Засега никој не ја превзел одговорноста за нападот. Инаку, пакистанските сили ја продолжуваат офанзивата против талибанските бунтовници во северо-западниот дел на земјата.
XS
SM
MD
LG