Достапни линкови

Косовскиот лидер реагира на изјавата на Медведев за независноста на Косово


Косовскиот претседател Фатмир Сејдиу денеска реагираше на последната изјава на рускиот претседател Дмитри Медведев за независноста на Косово. Сејдиу изјавил дека времето не може да се врати назад. Изјавата на Сејдиу доаѓа еден ден откако Медведев изјави дека ја подржува Србија во одбрана на нејзиниот суверенитет и територијален интегритет.

XS
SM
MD
LG