Достапни линкови

Медведев утре во Белград


Рускиот претседател Дмитриј Медведев утре ќе доаптува во посета на Србија. Се очекуваат разговори за кредитот од милијарда евра што Русија и го вети на Србија за енергетски и инфраструктурни проекти. Руски инвеститори се заинтересирани и за изградба на складишта за гас во Србија. Инаку, Медведев, покрај средбите со српскиот државен врв, ќе има и обраќање во Парламентот на Србија.
XS
SM
MD
LG