Достапни линкови

Киргистански и Таџикистански граничари во портага во вооружани лица


Киргиските гранични власти денеска изјавиja дека се уште се обидуваат да ја фатат групата на вооружени лица од Таџикистан кои влегле во Киргистан претходно оваа недела. Претставникот на полицијата изјавил дека заеднички со Таџикистанските граничари работат на апсење на вооружените лица. Групата која брои 14 луѓе се бара во Таџикистан за криминални активности.
XS
SM
MD
LG