Достапни линкови

Над милијарда луѓе во светот гладуваат


Организацијата за храна и Светската програма за исхрана соопштија дека годинава бројот на оние што гладуваат надмина една милијарда. Тоа е за 100 милиони повеќе во споредба со лани. Овие агенции на Обединетите нации наведуваат дека тоа главно е последица од глобалната економска криза.
XS
SM
MD
LG