Достапни линкови

Временска прогноза - Променливо облачно време


Времето денеска ќе биде променливо облачно. Ќе дува умерен јужен ветер. Се очекува повремен дожд во западните делови на земјата.
Температирата ќе се движи од 15 до 25 степени.
Во Скопје и околината слично време со температура до 21 степен.
XS
SM
MD
LG