Достапни линкови

11 мртви во вооружен напад во Пакистан


Најмалку 4 вооружени лица и 6 војници се убиени денеска во нападот на пакистанки воен објект , надвор од градот Исламабад, соопшти пакистанки воен претставник. Шефот на војската изјавил дека напаѓачите дошле во селото и отвориле оган кон воените пунктови.Во прeстрелките загинал и еден случаен минувач. Нападот доаѓа еден ден откако бомбаш самоубиец уби 50 луѓе во северозападниот град Пешавар.

XS
SM
MD
LG