Достапни линкови

Од понеделник, тепература пониска за 10 степени


Следната недела во Македонија темературата да се намали за повеќе од 10 степени, соопштуваат од Управата за хидрометеоролошки работи Времето во текот на следната недела ќе биде променливо облачно и студено со северен ветер, повремени врнежи од дожд, а во среда ќе има и услови за провејување на снег на планините.

XS
SM
MD
LG