Достапни линкови

Обама ги продолжува консултациите за Авганистан


Американскиот претседател Барак Обама и неговите најблиски советници на скоро три часовниот состанок во Вашингтон ја разгледувале американската стратегија во Авганистан и Пакситан. На состанокот учествувале потпретседателот Џо Бајден, државниот секретар Хилари Клинтон, секретарот за одбрана Роберт Гејтс, специјалниот пратеник Ричард Холбрук, како и шефот на Генерлштабот Мајк Мјулен. Најавено е дека нивниот состанок ќе продолжи и в петок.
XS
SM
MD
LG