Достапни линкови

Билатерална средба САД - Иран во Женева


Американскиот државен потсекретар Вилијам Барнс денеска во Женева имал билатерална средба со иранскиот преговарач за нуклеарната програма Саед Џалили. Соединетите Држави и Иран немаат дипломатски односи скоро 30 години и ваквите билатерални средби се многу ретки. Инаку, во Женева се одржуваат преговори меѓу Иран и 6-те светски сили за иранската нуклеарна програма.
XS
SM
MD
LG