Достапни линкови

Околу 300 настрадани во поплавите на Филипини


Во поплавите на Филипините, предизвикани од тропска бура, настрадале околу 300 луѓе, соопштија локалните власти. Владата на Филипини побара помош од меѓународната заедница, бидејки околу 700 илјади лица се расселени, а има и големи материјални штети. Невремето ги зафати и Виетнам и Камбоџа каде што загинале околу 100 лица.
XS
SM
MD
LG