Достапни линкови

Најмалку 13 мртви во земјотресот во Индонезија


Најмалку 13 луѓе загинаа во силниот земјотрес, што денеска го погоди индонезискиот остров Суматра. Според индонезиските власти, можно е под урнатините да се затрупани илјадници луѓе.
Центарот за предупредување од цунами на Пацификот го повлече претходно објавеното предупредување за можно цунами во Индонезија, Малезија, Индија и Тајланд.

XS
SM
MD
LG