Достапни линкови

Загинале 11 ирачки војници при деактивирање бомба!?


11 ирачки војници загинаа при најверојатно обид да деактивираат бомба во северниот град Мосол, се дознава од воени извори. Досега нема официјална верзија за инцидентот.
XS
SM
MD
LG