Достапни линкови

Руско американска вселенска соработка


Руската вселенска агенција изрази надеж дека Соединетите Држави ке го продолжат шатл мисиите на Вселенската Станица и по 2011. Наса до тогаш планира 6 мисии а потоа повлекување на шатлите. Шефот на Роскосмос Анатолиј Перминов изјави дека тој преферира овие мисии да продолжат на Вселенската станица која сега е во орбитата 360 километри над Земјата.
XS
SM
MD
LG