Достапни линкови

48% од Ирците се "ЗА" Лисабонскиот Договор


На една недела пред референдумот во Ирска за Лисабонскиот Договор, според истражувањето на јавното мислење, 48 насто од гласачите се ЗА, додека 33 насто се против, a 19 насто сеуште не знаат како ќе гласаат. Ирските гласачи во јуни 2008-ма го отфрлија Лисабонскиот Договор.
XS
SM
MD
LG