Достапни линкови

Обраќање на претседателот Иванов во Генералното собрание на ОН


Претседателот на Република Македонија Ѓорге Иванов денеска ќе се обрати на 64-та сесија на Генералното собрание на ООН. Во рамките на престојот во Њујорк, се очекува Иванов денеска да се сретне и со генералниот секретар на ООН, Бан Ки Мун. Вчера македонскиот претседател разговараше со посредникот во спорот со Грција за името, Метју Нимиц.
XS
SM
MD
LG