Достапни линкови

Иран да се откаже од нуклеарната програма до крајот на годинава


Министерот за надворешни работи на Италија Франко Фратини изјави дека осумте најразвиени индустриски држави му дале рок на Иран до крајот на годинава да се откаже од програмата за збогатување ураниум и со тоа да избегне нови санкции. Шефот на италијанската дипломатија, чија земја моментно претседава со Г8, на маргините на генералното собрание на ООН изјави дека земјите членки на групата решиле да му дадат „шанса на Иран“.
XS
SM
MD
LG