Достапни линкови

Повторно поплави во Турција


Поројните врнежи од дожд предизвикаа поплави во делови од Турција и го паралиризаа секојдневното живеење, јавија турските медиуми. Повеќе домови во Адана, Малатија и Зонгулдак се поплавени од дождовите. Како последица од поројните дождови, во Анкара и во Истанбул се случија повеќе сообраќајни несреќи. Во некои делови од земјата има сериозни оштетувања на патиштата.
XS
SM
MD
LG