Достапни линкови

Борби меѓу пакистанските сили и талибанцитеПакистанските безбедносни сили соопштија дека во текот на изминатата ноќ околу 100 талибански милитанти нападнале нивни контролни пунктови во близина на границата со Авганистан, при што загинале 16 талибанци и еден војник. Според талибанците, пак, во борбите во провинцијата Јужен Вазиристан биле убиени 45-мина пакистански војници. Засега нема независна потврда за ваквите информации.
XS
SM
MD
LG