Достапни линкови

Еднодневен прекин на офанзивата во Авганистан


Авганистанските и сојузничките сили најавија дека денеска ќе ги прекинат офанзивните операции против талибанците како дел од одбележувањето на Меѓународниот ден на мирот. ,,Нема да ги напаѓаме бунтовничките позиции, доколку нема да бидеме нападнати,, изјави портпаролот на министерството за одбрана Мохамад Захир Азими.


XS
SM
MD
LG