Достапни линкови

Авганистански американци осомничени за тероризам


Тројца Авганистанци осомничени за тероризам беа уапсени цо САД. Татко и син, вчера беа уапсени во државата Колорадо, а еден човек е уапсен во Њујорк. Тие биле под надзор на ФБИ.

XS
SM
MD
LG