Достапни линкови

Мечка повреди 9 луѓе во Јапонија


Мечка повредила девет луѓе на паркинг, покрај автопат во централна Јапонија. Ни еден од повредените не е во животна опасност.
Црната мечка, висока 130 центиметри, прво ги нападнала туристите на еден паркинг за автобуси. Потоа, влегла во блискиот објект, каде што еден ловџија ја застрелал.

XS
SM
MD
LG