Достапни линкови

Убиен најбараниот индонезиски терорист


Индонезиската полиција соопштува дека во ноќешниот напад го убила најбараниот исламистички милитант во земјата Нурдин Мохамад Топ. Според полицијата, тој бил убиен со уште тројца други милитанти во централна Јава.
Претходно, неколку пати полицијата соопштуваше дека го убила Мохамад Топ, но ДНК анализите го покажуваа спротивното.
XS
SM
MD
LG