Достапни линкови

Експлозија и жртви во Авганистан


Силна екплозија го погоди Кабул предизвикувајки жртви. Според непотврден извештај, најмалку 2 лица загинале на патот кон меѓународниот аеродром. Експлозијата, според полицијата, била предизвикана од самоубиствен напад со автомобил бомба. Уништени се неколку возила.
XS
SM
MD
LG