Достапни линкови

Русија ќе излезе од економската криза во 2012-таРусија излегува од рецесија, но целосно економско опоравување нема да има пред 2012-та година, изјави рускиот вице-премиер Игор Шувалов. Тој, во обраќањето во Думата, додаде дека никој во руската влада не го дели оптимизмот дека кризата е завршена.
XS
SM
MD
LG