Достапни линкови

Надеж за деблокирање на израелско - палестинските преговори


Американскиот пратеник за Блискиот Исток Џорџ Мичел изјави дека се надева оти во следниве денови ке постигне договор со израелските и палестинските лидер за замрзнување на изградбата на еврејските населби. Тој утре треба да се состане со лидерите на двете страни. Мичел се надева на договор со кој Израел ке ја запре изградбата на населбите а арапските држави ќе превземат почетни чекори за признавање на еврејската држава.
XS
SM
MD
LG