Достапни линкови

Венецуела ги призна Абхазија и Јужна Осетија


Претседателот на Венецуела Уго Чавез изјави денеска дека ќе ги признае грузиските отцепени региони Абхазија и Јужна Осетија како независни држави. Чавез, кој е во посета на Москва, на средбата со рускиот претседател Дмитриј Медведев истакнал дека одлуката на Венецуела важи од денеска.
XS
SM
MD
LG