Достапни линкови

Претепан руски новинар


Руски новинар кој го критикуваше справувањето со неодамнешната несреќа во сибирската хидрелектрана вели дека, денеска, бил претепан од непознати напаѓачи.
Новинарот Михаил Афанасјев тврди дека властите ја кријат вистината за несреќата во која загинаа 74 луѓе.

XS
SM
MD
LG