Достапни линкови

Македонија-Грција 54:86


Македонската кошаркарска репрезентација го започна евбропското првенство во Полска со убедлив пораз од Грција со 86:54. Грчката репрезентација беше во убедливо водство од самиот почеток на натпреварот. Утре, Македонија игра со Израел.
XS
SM
MD
LG