Достапни линкови

Повредени германски војници во Авганистан


Тројца германски војници биле повредени во денешниот самоубиствен бомбашки напад во Кудуз, Авганистан. Одговорноста за нападот ја презедоа талибанските милитанти кои ги интензивираа активностите во северниот дел на земјата.
XS
SM
MD
LG