Достапни линкови

Три милитанти убиени во Узбекистан


Полицијата во Узбекистан соопшти дека за време на престрелките мината недела во Ташкент убила три милитанти тренирани во странство. Провладините медиуми повикувајки се на канцеларијата на Главниот Јавен Обвинител јавија дека станувало збор за специјална операција против терористи поврзани со серија убиства во Узбекистан.
XS
SM
MD
LG