Достапни линкови

Индија ќе се фокусира на рускиот пазар?


Претседателите на Русија и на Кина се надеваат дека, наредната година, ќе ја зголемат меѓусебната трговска размена на 10 милијарди долари, наспроти седумте милијарди остварени во 2008 година. Претседателката на Индија Пратиба Патил, на денешната срeдба со нејзиниот руски колега Дмитриј Медведев изрази жалење зашто Индија во минатото премногу се фокусирала на западните пазари.
XS
SM
MD
LG