Достапни линкови

Расмусен: Ќе се придржуваме до планот за повлекување од Косово


НАТО ќе се придржува до плановите за намалување на бројот на војници во Косово и покрај неодамнешните инциденти, изјави денеска генералниот секретар на Алијансата Андрес Фог Расмусен.
НАТО има намера за две години да го намали бројот на своите војници на Косово на околу 2.000.

XS
SM
MD
LG