Достапни линкови

Далај Лама во Тајван


Тибетанскиот духовен лидер Далај Лама престојува во посета на Тајван за која Кина оцени дека ќе ги наруши односите меѓу Пекинг и Тајпеј. Далај Лама треба да ги посети жртвите на тајфунот што неодамна го погоди Тајван. Властите во Тајпеј соопштија дека не планираат да се сретнат со Далај Лама.
XS
SM
MD
LG