Достапни линкови

Ирачките бомбаши излегле од затвор три месеци пред нападот


Бомбашите-самоубијци што ги извршија неодамнешните крвави напади во Багдад, кога загинаа околу 100, а повеќе од 500 луѓе беа повредени, пред три месеци биле ослободени од американски затвор во јужен Ирак, изјави функционер од ирачкото министерство за внатрешни работи.
XS
SM
MD
LG