Достапни линкови

Се зголеми бројот на жртвите во руската хидро електрана


17 лица загинаа а 58 се и натаму исчезнати три дена по несреќата која се случи во хидроелектраната Сајано Сушенскаја во Русија, соопштија тамошните власти. Потрагата по евентуално преживеаните ќе продолжи и денеска, се наведува во соопштението. Несреќата се случи во понеделникот, за време на ремонт на постројката, кога водата ја поплавила просторијата со турбини.
XS
SM
MD
LG