Достапни линкови

Хамид Карзаи на ТВ дебата со противкандидатите


Авганистанскиот претседател Хамид Карзаи ќе учествува во телевизиска дебата со неговите двајца главни противкандидати за претседателската функција. Радио Слободен Авганистан ја организира дебатата меѓи Карзаи, кој се смета за фаворит на изборите кои треба да се одржат неделава, и двајцата поранешни министри Рамазан Башардост и Ашраф Гани.
XS
SM
MD
LG