Достапни линкови

Иванов: Охридскиот рамковен договор е обединувачки


Со потпишувањето на Охридскиот рамковен договор, Македонија покажа дека е држава која навистина знае како да се определи за својата иднина, изјави претседателот Ѓорге Иванов, по денешната посета на Старата скопска чаршија.
„Без разлика какво е нашето лично мислење, нашето убедување, се покажа дека во тој момент е донесена одлука која се однесува на иднината на земјата и таа делува позитивно и обединувачки, рече Иванов.
XS
SM
MD
LG