Достапни линкови

Десетици загинати во два тајфуна во Азија


Најмалку 12 луѓе загинале, а над 50 се водат како исчезнати во налетот на тајфунот Моракот на Тајван кој на патот кон Кина ја загубил силата и станал тропска луња. Претходно во Кина беа евакуирани милион луѓе. Во тајфунот Етау пак, што денеска ја погоди Јапонија загинале десетина лица.
XS
SM
MD
LG