Достапни линкови

Ингушетискиот претседател се опоравува по атентатот


Претседателот на руската република Ингушетија Јунус-Бек Јевкуров, утре, ќе биде отпуштен од болницата во Москва, соопшти неговата служба за односи со јавност.
Јавкуров беше сериозно повреден во напад со автомобил-бомба на 22 јуни, по што беше префрлен во Москва.
Прес-службата на Јавкуров не соопштува кога претседателот ќе се врати во Ингушетија, повторно да ја преземе должноста.
XS
SM
MD
LG